Perşembe , Mayıs 16 2024
Doğalgaz Ülkemize Nasıl Ulaşır
Doğalgaz Ülkemize Nasıl Ulaşır

Doğalgaz Ülkemize Nasıl Ulaşır – Doğalgaz Kombi Servisi

Doğalgaz Ülkemize Nasıl Ulaşır; Rusya, İran, Orta Asya ve Azerbaycan gibi bölgelerden çıkarılan doğal gaz Türkiye’ye de bu sistemler üzerinden ulaşmaktadır.

Doğalgaz

Doğalgaz, yeraltından veya okyanuslardan fosil kalıntılar başta olmak üzere çeşitli etkenlerden oluşan bir gazdır. Kullanılabilmesi için çeşitli sistemlerle çıkarılması ve doğal gaz boru hatlarıyla aktarılması gerekir. Özellikle Rusya, İran, Türkmenistan gibi coğrafyalarda çıkarılan doğalgaz hem Türkiye hem de Avrupa ülkeleri için önemlidir. Buralarda kullanılan gaz genellikle Rusya – Orta Doğu – Orta Asya havzasından çıkarılmaktadır.

Doğalgaz çıkarabilmek için ciddi teknolojik donanımlar gerekmektedir. Diğer enerji kaynaklarına göre daha düşük maliyetli olmakla birlikte son yıllarda en çok tercih edilen enerji kaynakları arasındandır ve önümüzdeki yıllarda petrolden daha önemli bir enerji kaynağı hâline geleceği tahmin edilmektedir. Ancak doğalgaz ülkemize nasıl ulaşır konusu da bu enerji kaynağının kullanımını anlayabilmek için son derece önemlidir.

Doğalgaz Kombi Servisi

Aluşlar Teknik Servis firmamız tarafında konularında uzman kombi teknik servis elemanlarımız tarafından Kombi Servis, Doğal gaz sobası servisi ve set üstü ocak doğalgaz dönüşümü yapılmaktadır. 0532 706 99 51

Doğalgaz Ülkemize Nasıl Ulaşır

Doğalgaz Türkiye’ye ne zaman geldi? konusunu okumak için tıklayın.

Boru hattı taşımacılığı 19.yüzyılın sonlarında Vladimir Shukhov ve Branobel kardeşlerin sahibi olduğu şirket tarafından başlatılmıştır. Bu taşımacılığın enerji kullanımında bir devrim niteliğinde olduğu söylenebilir. Çünkü bu taşımacılık sanayi ve ulaşım gibi alanlarda petrol ve doğalgazın kullanılabilmesini sağlamıştır. Bu durum sadece sanayi ve ulaşım açısından faydalı olmamış, enerji kaynaklarının borular yoluyla evlere kadar ulaşabilmesini sağlamıştır. Rusya, Orta Asya, İran ve Azerbaycan gibi bölgelerden çıkarılan doğalgaz Türkiye’ye de bu sistemler üzerinden ulaşmaktadır.

Birçok ülkenin sınırından geçen ve kilometrelerce yol çizen bu borular uluslar arası anlaşmalarla koruma altındadır. Doğalgaz ülkemize nasıl ulaşır sorusunun cevabı kilometrelerce uzanan bu boru hatlarında ve teknolojide gizlidir.

Türkiye’de Doğalgaz

Türkiye’de doğalgaz 1970’ler de sanayi kuruluşlarında kullanılmaya başlamıştır. Bununla birlikte 1984 yılında Sovyetler Birliği ile yapılan enerji aktarımı anlaşmasından sonra ülkede ciddi bir doğalgaz pazarı oluşmuş ve bu enerji kaynağı kişisel ısınma ve yemek pişirme sistemlerinde de kullanılmaya başlamıştır. Doğalgaz bugün Türkiye’de başlıca gelen enerji kaynağıdır. Ülkenin hemen hemen her yerinde doğalgaz erişimi olmakla birlikte, olmayan yerlerin de bu erişime sahip olabilmesi için çalışmalar sürdürülmektedir. Doğalgaz ucuz bir enerji kaynağı olduğu için özellikle tercih edilmektedir.

Doğalgaz ülkemize nasıl ulaşır sorusunu yanıtlarken önceki enerji kullanımını ve bu enerji kaynaklarının verimsizliğinden doğan doğalgaz ihtiyacını da göz önüne almak son derece önem taşımaktadır.

Ülkemize doğalgaz nereden gelir

Konu ile alakalı Kaya Gazı Nedir?, Ülkemize doğalgaz nereden gelir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Doğalgaz Türkiye’ye ne zaman geldi? sorusunun cevabını sitemizde bulabilirsiniz. Doğalgaz Ülkemize Nasıl Ulaşır – Doğalgaz Kombi Servisi web sitesi tarafından konu paylaşılmıştır

Klima Teknik Servis

Uzun yıllardır Doğal gaz tesisat, Kombi Tamir, bakım hizmetleri sunan Aluşlar Teknik Servis firmamız tarafından ayrıca Split, Duvar tipi, Salon tipi, İnverter klimalara, tamir, bakım, montaj, sıfır ve 2. el satış, klima kart tamiriKlima Teknik Servis hizmeti sağlamaktayız.

Teknik Servis Hizmetlerimiz

Petek Temizliği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir